• Manuály
  • Film
  • Foťáčky a tiskárny
  • Nákup

Časté dotazy

Proč mé fotografie vycházejí jako příliš tmavé / příliš světlé? - mini 8 | mini 9

Toto je obvykle způsobeno výběrem nesprávného nastavení na číselníku na přední straně fotoaparátu. Než pořídíte snímek, vždy se podívejte na přední část objektivu a zkontrolujte, zda se tečka na objektivu vyrovná se světlem, které svítí (oranžově). Pokud je nastaveno nesprávné nastavení, mohou fotografie vypadat příliš světlé nebo příliš tmavé.

Počitadlo filmu ukazuje nesprávný počet snímků

Počitadlo expozice filmu se resetuje, jestliže se během načítání filmu otevře zadní část fotoaparátu. Například pokud někdo otevře zadní kryt po pořízení 6 snímků, na počitadle se poté zobrazí celých 10 zbývajících, i když ve skutečnosti zbývají jen 4. K tomu zpravidla dochází, když si zařízení půjčí někdo z vašich přátel a omylem otevře zadní kryt.

Proč se můj film nevytiskl správně?

Jakmile je snímek vyfotografován, jeho vývoj trvá přibližně 90 sekund. Během této doby je důležité, abyste film nemačkali, ani s ním netřásli. Tyto typy akcí mohou ovlivnit distribuci filmových chemikálií, zatímco se film vyvíjí a vytváří artefakty vašich záběrů. Někteří uživatelé to však dělají záměrně s cílem dosáhnout kreativního efektu vyvolaných fotek!