• Film
  • Foťáčky a tiskárny
  • Nákup

České otázky

Proč moje fotografie vycházejí příliš tmavé / příliš světlé? - mini 8 | mini 9

To je obvykle způsobeno výběrem nesprávného nastavení na číselníku na přední straně fotoaparátu. Než pořídíte snímek, vždy se podívejte na přední část objektivu a zkontrolujte, zda se tečka na objektivu vyrovná se světlem, které svítí (oranžově). Pokud je nastaveno nesprávné nastavení, mohou fotografie vypadat příliš světlé nebo příliš tmavé.

Počitadlo filmu ukazuje nesprávný počet snímků

Počitadlo expozice filmu se resetuje, pokud se během načítání filmu otevře zadní část fotoaparátu. Například pokud někdo otevře zadní kryt po pořízení 6 snímků, na počítadle se poté zobrazí celých 10 zbývajících, ve skutečnosti jich zbývá jen 4. To se obvykle stane, když se o produkt zajímá někdo, koho znáte, a otevře zadní kryt omylem.

Proč se můj film nevytiskl správně?

Jakmile je snímek vyfotografován, jeho vývoj trvá přibližně 90 sekund, během této doby je důležité, abyste film nemačkali ani s ním netřásli. Tyto typy akcí mohou ovlivnit distribuci filmových chemikálií, zatímco film se vyvíjí a vytváří artefakty pro vaše záběry. Někteří uživatelé to samozřejmě dělají pro kreativní efekt vyvolaných fotek!