• Manuály
  • Film
  • Foťáčky a tiskárny
  • Nákup
Máte nějaké dobré nápady, co dělat s vytvořeným filmem instax?

To se vsaď! Na webu máme vyhrazenou oblast pro získávání nápadů a projektů pro instax, podívejte se na BLOG AREA URL

Jak vložím instax film do svého produktu?

Po vyjmutí filmu z fóliového obalu si všimnete malého žlutého pruhu na pravé horní straně zásobní vložky. Pokud otevřete fotoaparát / tiskárnu, uvidíte stejnou žlutou značku v pravém horním rohu přihrádky na film, jednoduše zarovnejte tyto dva pruhy a kazeta s fólií by měla snadno zapadnout na místo. Nikdy nevkládejte fólii do produktu, protože by to mohlo poškodit film / produkt.

Film se zasekl při vysunutí z mého fotoaparátu

To by obvykle bylo způsobeno nízkou energií baterie, protože většina energie by šla do vysunutí filmu. Takže i když tam mohl být dostatek energie k zachycení obrazu, kamera se zastavila, zatímco tlačila film přes jednotku. Vyměňte baterie za objektiv v otevřené poloze.

Mohu vzít svůj film na letištní rentgenové přístroje?

Aby se zabránilo možnému zamlžení neexponovaného filmu během rentgenové kontroly zavazadel na letištích, doporučuje se, aby všechny filmy a fotoaparáty ve kterých je film, přepravovaly jako zavazadla a nebyly přepravovány v příručních zavazadlech.

Proč se můj film nevytiskl správně?

Jakmile je snímek vyfotografován, jeho vývoj trvá přibližně 90 sekund, během této doby je důležité, abyste film nemačkali ani s ním netřásli. Tyto typy akcí mohou ovlivnit distribuci filmových chemikálií, zatímco film se vyvíjí a vytváří artefakty pro vaše záběry. Někteří uživatelé to samozřejmě dělají pro kreativní efekt vyvolaných fotek!

Když vyfotím slunce, vytiskne se to jako černá skvrna. Je můj film vadný?

Pokud pořizujete snímky scény, která má velmi jasný prvek, jako je slunce, přeexponuje tuto část filmu. Výsledkem bude malá černá značka zobrazená na filmu. To je normální, ale abyste se tomu vyhnuli, nemiřte přímo na slunce nebo jasný zdroj světla. Pokud opravdu chcete zachytit slunce na vašem snímku nebo podobném, můžete zkusit při fotografování držet některé sluneční brýle nad objektivem, protože to může pomoci snížit pravděpodobnost přeexponování.

Můj film vychází prázdný / bílý, jaký je důvod?

To je obvykle způsobeno otevřením dvířek filmu na fotoaparátu nebo tiskárně po vložení filmu do fotoaparátu nebo tiskárny. Instantní film je citlivý na světlo, proto by měl být vystaven světlu pouze při pořízení snímku, nikoli dříve. Pokud k tomu došlo, možná zjistíte, že pokud budete pokračovat v natáčení s tímto filmovým balíčkem, prvních několik snímků vyjde prázdných, ale zbývající film by měl vyjít jako obvykle. Bude to tak, že film dále v kazetě s filmem nebyl plně vystaven světlu. To samozřejmě bude záviset na tom, jak dlouho a jak intenzivní bylo světlo, když byl film vystaven.

Jak nejlépe skladovat instax filmy?

Doporučujeme tisknout mimo přímé sluneční světlo a vlhké podmínky. Uchovávejte výtisky v albu na větraném, chladném a suchém místě pro maximální životnost.

Jaké rozměry instax filmů nabízíte?

instax mini
Velikost filmu – 54 x 85mm
Velikost obrázku – 46 x 62mm

instax SQUARE
Velikost filmu – 86 x 72mm
Velikost obrázku – 62 x 62mm

instax WIDE
Velikost filmu 108 x 85mm
Velikost obrázku – 99 x 62mm

Které instax filmy patří do jednotlivých instax produktů?

instax mini film
instax mini 8
instax mini 9
instax mini 11
instax mini 40
instax mini 70
instax mini 90
instax mini LiPlay
instax SHARE SP-2

instax SQUARE film
instax SQUARE SQ1
instax SQUARE SQ6
instax SQUARE SQ10
instax SQUARE SQ20
instax SHARE SP-3

instax WIDE film
instax WIDE 300