• Instagram
 • Facebook

Buď součástí první instax výstavy a získej instax filmy na celý rok. Vyhlašujeme soutěž o nejkreativnější a nejzajímavější projekt vytvořený z instax fotek. Autoři třech nejlepších projektů se stanou součástí výstavy #INSTAXMYLIFE v prostorách pražské galerie Czech Photo Centre. Svůj instax projekt tak můžeš představit vedle předních českých fotografů, umělců a content creatorů, jejichž díla budou na výstavě vystavena. Jo, a aby bylo jasno – filmy na celý rok znamenají 60 balíčků filmů v celkové hodnotě 16 800 Kč. A to není zrovna málo… 

Instantní fototechniku používali už umělecké ikony jako Andy Warhol nebo Helmut Newton. Nejen, že zachycovali „obyčejné“ momenty každodenního života, ale instantní fotoaparát používali jako kreativní nástroj. Vytvářeli si vlastní projekty, zachycovali backstage nebo vytvářeli série portrétů celebrit, fotky dokreslovali nebo je používali do své profesionální práce. Dnes zažívá instantní fotka obrovský boom a stala se trendem i mezi světovými celebritami nebo influencery. Spojuje totiž dvě věci – to, že je to něco „opravdového“, co můžete držet v ruce, ne jen jedna z tisíce fotek ve vašem telefonu, a to, že fotku vidíte ihned (resp. za pár minut) po jejím vyfocení. Fotku tak můžete hned po vyfocení darovat svým blízkým, dát na ledničku nebo třeba nalepit do vašeho scrapbookingového alba. 

Ukaž nám svůj svět zachycený na instax fotce i ty!

Jak se můžeš zúčastnit?

 1. Použij jakýkoliv instax – fotoaparát nebo tiskárnu, pořiď minimálně 20 fotek a vytvoř svůj originální projekt. Vizuálně nebo obsahově zajímavý tak, aby konkuroval vystavujícím umělcům. Kreativitě se meze nekladou. Použij jakékoliv techniky focení, barevné filtry, zajímavé kompozice, tiskové možnosti. Dotvoř si fotky, jak potřebuješ. Vytvoř vizuální obraz nebo prostorovou instalaci. A dej fotkám obsah. 
 2. Svůj projekt nafoť, připoj text o rozsahu 100-150 slov, který bude popisovat obsah projektu nebo jak vznikl. 
 3. Fotky s textem zašli na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 30. dubna 2019.

Vítěze fotosoutěže a naše 3 nové vystavující vyhlásíme 5. května 2019.

Hledáš inpiraci?

Tvůj projekt může být originální série, prostorová instalace nebo cokoliv jiného. Fotky by měly být barevně vyladěné, obsahově působivé, hravě originální nebo třeba reportážně popisové. Kreativitě se meze nekladou. 


Máš nějaké otázky? Možná už jsme na ně odpověděli… 

 • Kolik fotek může být maximálně v mém projektu? 
  Maximální hranice není. Tvůj projekt musí mít minimálně 20 fotek (2 instax filmy) a maximálně klidně 200, 500 nebo 10 000. Je to na tobě. 
 • Jaký instax musím použit? 
  Můžeš použít jakýkoliv, analogový nebo digitální, mini, square i wide a nebo i instax tiskárny. Ve svém projektu můžeš kombinovat výstupy z jakýchkoliv instax fotoaparátů nebo tiskáren.
 • Nevlastním instax fotoaparát ani tiskárnu a rád bych se zapojil? 
  Máš možnost zapůjčit si bezplatně instax fotoaparát nebo tiskárnu na prodejnách Fotolab po celé republice, ve FotoŠkoda, Megapixelu, Polagraphu, Analogue nebo na instaxstore.cz.
 • Co to znamená „instax filmy na celý rok“?
  Instax filmy na celý rok znamená 60 filmů, tedy 600 fotek v celkové hodnotě 16 800 Kč.