• Instagram
  • Facebook

Rozhodli jste se, že si koupíte nový instax, ale pořád váháte, jaký je pro vás ten pravý. Klasický analogový, nebo moderní hybridní? Jaký je lepší? A jaký si máte vybrat právě vy? Čtěte dál, pokusíme se vám poradit…

Ještě, než se budete rozhodovat mezi analogovým a digitálním instaxem, zkuste si vybrat, jaký formát fotky vás vlastně baví nejvíc. Instax má formáty 3 – mini (fotka velká asi jako kreditní karta), Square (čtverec, kde jsou obě strany velké jako delší strana fotky mini formátu) a Wide (největší formát, kdy je fotka velká jako mini a Square fotky dohromady). Pokud už víte, jaký formát je pro vás ten pravý, můžete se začít poohlížet po konkrétních modelech instaxů. A který je ten pravý?

Vyberte si analogový instax, pokud…

…vás na instaxu láká jeho odkaz ke klasické analogové fotce. Pokud vás baví to, že instaxem zaznamenáte neopakovatelný okamžik, kdy fotka nemusí být třeba dokonalá. Pokud máte dost digitálního focení, tisíců vyfocených fotek v telefonech a chcete mít v ruce něco opravdového. A pokud chcete s každou fotkou zažívat ten momoent, kdy netrpělivě koukáte na tmavnoucí fotku, jak nakonec vyšla. Protože s klasickým analogovým instaxem zjistíte, jestli jste fotku vyfotili správně, až právě po jejím vyvolání. A v neposlední řadě si vyberte analogový instax v případě, že nechcete tolik investovat do samotného fotoaparátu. Analogové instaxy totiž koupíte už od 1 799 Kč.

  • Mezi analogové instaxy patří třeba instax mini 9, instax mini 70, instax mini 90, instax Square SQ6 nebo instax Wide 300.

Vyberte si hybridní instax, pokud…

…chcete mít 100% kontrolu nad tím, jakou fotku nakonec opravdu vytisknete. Pokud vám tisk nepovedených fotek přijde jako plýtvání filmu. Pokud chcete k vyfocené fotce přidávat efekty a filtry. Nebo pokud chcete mít všechny vyfocené fotky uložené na paměťové kartě a chcete mít možnost každou fotku vytisknout třeba desetkrát pro všechny vaše kamarády. Hybridní instax vám umožňuje třeba zaznamenávat video sekvenci a vytisknout pak jen jeho konkrétní část (instax Square SQ20) nebo společně s fotkou zaznamenat i zvuk a ten pak pomocí QR kódu na fotku vytisknout (instax mini LiPlay).

  • Hybridní instaxy jsou instax Square SQ10, instax Square SQ20 a instax mini LiPlay. 

A jaký instax je ten pravý pro vás? Dejte nám vědět na našem Instagramu.

 

Autorem článku je Jana Duffková, kterou na Instagramu najdete jako @janaduff