• Instagram
  • Facebook

Na světě neexistuje skvělé místo, na kterém by mohla chybět instax foto zóna. Existuje bez něj jen místo, ale není skvělé. Letošní Colours of Ostrava by tím pádem nebyly tak skvělé, kdyby instax chyběl - jen by byly. Zóna vytvořená ze starých retro kontejnerů a dřevěných prvků, ve které se každý cítíl dobře, společnost a program, který by neurazil ani anglickou královskou rodinu. Myslím, že filozofie na začátek bylo dost a čtěte, dokud jste - skvělí (pokud teda máte instax).

Letošní Colours byly celé tak trochu speciální - každá zóna měla oproti loňskému roku svůj program ještě pestřejší a headlineři se střídali ze všech zeměpisných šířek (rag n bone man) a výšek (florence and the machine). Instax svůj základ postavili doslova královsky - především na tom, co milujete - na kreativitě a nádherných vzpomínkách, které vylezou během pár vteřin.

Když se mi instax ozval s návrhem upořádání workshopu “Pomaluj svou plátěnku”, se kterým jezdím svý světový turné (haha), tak jsem skákal do stropu. Respektive strop skákal na mě - kdo mě zná, ví, že mezi mnou a stropem moc velká mezera nikdy není a jsme si tím pádem velice blízko. Tento koncert z mého turné byl ale o trošku jiný, než ty ostatní. A já to tušil. Nebylo to kvalitou, ani lidmi, ale atmosférou celých prostor, které doslova hrály kreativní symfonie.

Dva stylové retro kontejnery, na oko stejné, přitom každý jiný. První - rozdělený na kreativní zónu střídajíc scrapbookingový stůl a můj workshop a na bar, kam jste zavítali, pokud nepřicházela inspirace. Vodka či rum je můza v tekuté formě, navíc když se jedná o signature drinky s nápaditými názvy. V druhém kontejneru jste mohli ihned uspokojit svůj chtíč po přístroji, který vám umožní si zážitky pamatovat i po festivalové kocovině. A že by cesta od stolu & baru k pořízení zázraku byla až moc dlouhá? V žádném případě, kontejnery byly propojeny foto stěnou a chillovací zónou.

Železná stvoření, ve kterých mohl být každý hvězdou, ať už při focení, tvrobě, posezení s přáteli u drinku či setkání s hvězdou největší, Benem Cristovaem. Tak snad se vidíme zase na dalším festivalu!

 

Autorem článku je Jan Bican, kterého najdete na Instagramu jako @jan_bican