• Instagram
  • Facebook

 

Tohle trápí každého milovníka Instax foťáků a tiskáren. Stroječek zavrní a papírek se zabarvuje... Zajásáš a fotku strčíš do krabičky, kam si tyhle poklady schováváš. Ale co zkusit i něco dalšího?

Ta nejskvělejší věc je prostě fotku darovat. Jestli máš po ruce permanentní fix, můžeš na rámeček napsat věnování, nějaký vtipný vzkaz nebo třeba datum.

Oblíbená věc, kterou si rádi vyrábíme pro sebe i pro kamarády, je magnetek (třeba na ledničku). Stačí sejmout krycí folii, nalepit kousek magnetové pásky na fotku a klidně ještě dozdobit papírovými ozdobami nebo samolepkami.

My v Papero amo ale umíme ještě další kouzla. Chceš si vyrobit třeba malé fotoalbum? Vytištěné vzpomínky si zaslouží speciální místečko.

Úplně jednoduše se dá takové album vytvořit z potištěných kartiček. Mají krásné designy a fotky z Instaxu na ně stačí prostě nalepit. Jednotlivé kartičky pak spojíš třeba knihařským kroužkem (nebo nějakou hezkou stužkou).

Stejně tak si můžeš takové albíčko nastříhat z oboustranných scrapbookových papírů. Ty mají božské vzory na každé straně a můžeš si vytvořit velikost, jak budeš chtít. Na tohle čtvercové album jsme střihli papíry na velikost 10x10 cm.

Fotky lepíme oboustrannou lepící páskou. Jde to rychle, papír se ti nezvlní tak, jako při aplikaci tekutého lepidla a je to prostě čistá práce.

Když nemáš po ruce lepící pásku, můžeš si pomoct i sešívačkou. Celé album bude mít pak trošku industriální nádech :)

Fotky i celé stránky pak můžeš ozdobit papírovými výseky. Ty stačí taky přilepit páskou, nebo přicvaknout koníkem a vytvoří ti v albíčku krásný vrstvený efekt. Stejně tak se dají použít samolepky – ty ovšem nemůžeš zavěsit do prostoru jako výseky.

Tvoje Instax fotoalbum může být jednoduché, nebo se u něho vyřádíš a bude mít spoustu vychytávek. Co takhle vytvořit si tajnou kapsičku na fotku?

Zbytky papírů může použít i na tzv. fringe efekt – stačí papír na jedné straně nastřihnout. A to těsně vedle sebe, po celé délce. Zkus si takto nastříhat alespoň tři různé designy papírů a pak je nalep hezky přes sebe, jako vodopád. A voilááá!

Na našem blogu už máme pěknou řádku článků s Instax tematikou – pojď se inspirovat a vyrob si něco krásného.

P+A = Papero amo
Pavlína a Anička