• Instagram
  • Facebook

Další svatební sezona je tu a my už se nemůžeme dočkat, až budeme stát jako podpora za našimi snoubenci při plánování jejich velkého dne. Až se po zimní sezóně potkáme na place se všemi skvělými dodavateli a až poznáme ty nové. Až navštívíme neprobádaná svatební místa, ochutnáme další svatební dort, popláčeme si u dojemných obřadů a zase nás celá ta krásná, ale náročná práce posune zase o kus dál. Dopředu. V pracovním i osobním životě. A jsme vlastně rády, že u toho můžeme mít INSTAX, který tohle všechno bezvadně dokáže zachytit. A tak máme velkou radost, že ho můžeme nabízet i Vám, abyste s ním mohli zachytit taky jeden velký krok směrem dopředu. A tím je právě Vaše svatba!

No a jak tedy na svatbě INSTAX co nejlépe využít?

Nejlépe k tomu asi poslouží příklady, které můžeme demonstrovat na příkladech z praxe...

Snoubenci nám často pokládají otázku „Jak zabavit hosty? Co pro ně vymyslet za zábavu v čase mezi hostinou a svatební párty?“ A naše odpověď je vždycky jasná! Nejsme zastánkyně nucené zábavy, do které se všem hostům nemusí chtít. Takové zábavy, která by mohla narušit plynulý chod svatby či zabavit jen část hostů, přičemž ostatní v tu chvíli nemají, jak se říká, do čeho píchnout.

Je pravdou, že největším pomocníkem pro vás bude instax právě v odpoledni po hostině, kdy jsou všichni nacpaní k prasknutí. Na hosty přirozeně padá lehká únava, ale sedět se vlastně taky nikomu nechce, ale do rozpáleného tanečního parketu, je ještě daleko. A právě v tuto chvíli přichází na scénu instax :)

Často připravujeme pro snoubence fotokoutek, kam tento styl zábavy směřujeme. A co v takovém fotokoutku nesmí chybět?

No tak samozřejmě instax foťák s velkým množstvím filmů, protože těch není nikdy dost. :)A pak za nás určitě nějaké pěkné pozadí. Může to být celkem cokoli - my rády využíváme přirozené prostředí - hezkou stěnu budovy, barevná vrata, rozkvetlé keře… Ale určitě není problém připravit i personalizovanou fotostěnu, která ladí s celým konceptem svatby. V tomto stylu není problém připravit ani propriety a různé grafické prvky, kterým se už tak nějak familiárně říká "mávátka". :) Další potřebnou položkou je určitě fotoalbum, do kterého pak fotky můžete vlepit a tím je pohodlně uchovat pohromadě.

 

A jak to děláme my? 

Ve chvíli, kdy novomanželé zmizí na párové focení, vyzýváme hosty, aby se do fotokoutku přišli podívat, vyfotit se a nalepit fotku do alba. Každý z hostů k fotce může napsat svůj vzkaz či přání, které by chtěl adresovat právě novomanželům. Nejenže je to zábava, která zvedne ze židle babičku, kamarády z ciziny či malou sestřenici, ale především vám v ruce zůstane autentické album, které vám váš velký den bude připomínat pokaždé, když ho vezmete do ruky!

Ten, kdo není zastánce stylizovaných fotokoutků, může instax na svatbě prostě jen tak mít. Může ho nechat kolovat mezi hosty, kdy každý z nich zachytí různé svatební momenty a zábavu svým vlastním pohledem. Prostě taková malá svatební reportáž. Fotky se pak mohou např. zavěšovat na připravené místo, a tak vzniká z fotek stanoviště, které je pak zastávkou každého hosta. A ty nejpovedenější fotky? Ty občas zmizí, jelikož si je hosté rádi odnášejí s sebou jako vzpomínku na uplynulý den. Víme to, protože jsme jich samy ze svateb svých přátel už taky pár odnesly. :)

Nejen na svatbu

Instax ale nevyužijete jen během svatebního dne! Může si s ním vyhrát již před svatbou a fotku zakomponovat do oznámení o vaší svatbě a udělat pozvánku ještě o něco personalizovanější a osobnější. Rozhodně neprohloupíte, když s sebou instax vezmete na rozlučku se svobodou a využijete ho určitě i během příprav ve svatební den, kdy okolo sebe budete mít ty nejmilejší.

Pokud nejste v roli nevěsty či ženicha a tápete, co byste chtěli novomanželům darovat za věcný dar, protože, jak jste se už z oznámení dozvěděli, toastovač ani vysavač nepotřebují, může být instax tou správnou volbou. V dnešní digitální době je to skvělý společník při cestách, důležitých životních momentech, rodinných oslavách či mejdanech, kde tato kouzelná krabička zachytí všechny momenty, které kolem vás prolétnou a právě vytištěné fotky vám na ně nikdy nedovolí zapomenout!

 

Instax vydal už více řad svých foťáků, a vy si můžete zvolit ten nej pro vás. Vybírat můžete podle velikosti fotek, funkčnosti jednotlivých řad či dle barevného provedení samotného foťáku. My na svatby doručujeme instax square, který má displej, dovoluje vám fotky před vytištěním prohlížet, mazat, ukládat na paměťovou kartu a tím pádem je pak dostat do počítače. Fotky si pak můžete přímo z foťáku vytisknout již s navoleným filtrem.

Neméně oblíbeným typem je i instax wide, jehož fotky mají ideální velikost fotografií na skupinkové focení, je totiž o trochu větší než zmiňované fotky z řady square, je jednoduchý a lehce ovladatelný pro každého. Postrádá sice volbu prohlížení a mazání fotek, ale je to právě ta autentičnost a síla okamžiku každé fotky, co nás na tomto typu baví.

Tak teď už jen zvolit správnou styčnou osobu, která hostům vysvětlí, jak foťák funguje, odpálí jako první focení a maličko rozproudí zábavu a my věříme, že nebudete litovat, že jste na svatbě investovali peníze právě tímto směrem! Přeci jenom vzpomínky a fotky jsou to jediné, co Vám po tom Vašem společném dni, který uteče velkou rychlostí, zůstane!

Autorem článku jsou Verča, Renča a Terka ze svatebního a eventového studia Yes&Yes