• Instagram
  • Facebook
instax, kouzlo okamžiku

Současným trhem hýbe stylový a zábavný instantní fotoaparát Instax, který dokáže produkovat okamžitou fotografii. Zachytí tak kouzlo momentu, který uchová ve formě malé fotografie. Fotoaparát Instax je ideální pro narozeninovou či jakoukoli oslavu, svatbu či výlety. Každého, kdo má rád kvalitní fotografie pořízené jednoduše a bez složitého nastavení, osloví kompaktní fotoaparát Instax s jednoduchým moderním stylovým designem, kvalitou obrazu a inovativními režimy pro kreativní fotografii.


Instantní fotografie ale není žádnou novinkou. Objevila se již v polovině minulého století. První fotoaparát, který dokázal okamžitě produkovat hotové fotografie, uvedl Edwin Land v roce 1947. Instantní snímek má několik základních charakteristik a to je malý formát, bílý rámeček a specifickou barevnost. Princip instantní fotografie je poměrně jednoduchý, po exponování snímku držíte během několika málo okamžiků v ruce hotovou fotografii, kterou můžete prezentovat okolnímu světu nebo s ní naopak někoho podarovat.

Instax mini existuje v několika modelech, které se liší v možnostech fotografování a nabídkou režimů. Mini produkuje fotografii o velikosti 86x54 cm, výsledná plocha fotografie je 62x46 cm. Fotografie má velikost vizitky, díky čemuž se vejde do peněženky a vytváří tak skvělou památku.

fotoaparáty instax mini 9

Instax mini 9 je základním modelem, který je velmi jednoduchý na ovládání. Volbu režimů zvládá automaticky podle množství světla, podle nějž rozpozná atmosféru focení  - interiér, zataženo, slunečno, plus volbu Hi-Key. Je však nutné ručně nastavit režim při každém focení a to podle svítící diody. Navíc má selfie zrcátko, díky kterému si zkontrolujete kompozici a pro pořízení skvělého selfíčka. Existuje v pěti stylových pastelových barvách – flamingo pink, lime, sky blue, cobalt a smokey white.


fotoaparát instax mini 70

fotoaparáty instax mini 70

Instax mini 70 je podobně jako ostatní modely řady Instax velmi jednoduchý kompaktní fotoaparát produkující instantní fotografii. S fotografií se dá pracovat i kreativně. Fotoaparát instax mini 70 je nabízen v šesti barevných provedeních – Canary Yellow, Island Blue, Moon White, Red, Black a Gold. Svým moderním designem je fotoaparát Instax Mini 70 atraktivním módním doplňkem. Výsuvný objektiv fotoaparátu je složený ze dvou čoček, jeho efektivní ohnisko činí 60mm a světelnost je f12,7. Ostření funguje v závislosti na vybraném režimu v rozmezí od 30 cm nebo 60 cm do nekonečna. Vestavěný automatický elektronický blesk je samozřejmostí. Součástí fotoaparátu je i mini LCD, na kterém se zobrazuje počitadlo expozic (počet neexponovaných snímků), režim fotografování (Selfie, Makro, Krajina, Výplňkový blesk, Hi-Key, Auto) a režim samospouště (1 snímek / 2 snímky).

Instax mini 70 disponuje širokou paletou režimů fotografování, které umožňují fotografovat v nejrůznějších situacích. Můžete zvolit režim „Selfie“, který automaticky upraví úroveň jasu a ohniskovou vzdálenost pro pořízení autoportrétu. Pomocí Selfie zrcátka vedle objektivu můžete zkontrolovat kompozici snímku. K pořizování skupinových fotografií slouží doplňky jako držák na stativ či funkce samospouště. Dále nabízí režim „Makro“, pomocí něhož lze fotografovat z minimální vzdálenosti 20 cm od objektivu, a režim „Krajina“ pro fotografování vzdálených panoramat.

Fotoaparát Instax o váze pouhých 281 gramů nabízí i funkci automatického nastavení expozice, která umožňuje zachytit hlavní objekt i pozadí snímku s přirozenou úrovní jasu a krásnou zřetelností. Není nutno provádět žádná speciální nastavení; stačí pouze stisknout spoušť a fotoaparát automaticky změří intenzitu okolního osvětlení a upraví podle ní dobu expozice a intenzitu blesku. Tato funkce umožňuje zachovat přirozený jas i v interiéru, kde se obvykle vyskytují problémy s příliš tmavým pozadím.


fotoaparáty instax mini 90
Instax Mini 90 je stylový instantní fotoaparát s retro designem a pokročilými funkcemi, díky nimž je zábava s instaxem ještě větší. Růžné funkce zlepšují kvalitu obrazu a rozšířené možnosti fotografování. Instax mini 90 zaručuje díky vysoké kvalitě blesku intenzitu záblesku potřebnou na dosvícení fotografovaného objektu a jeho okolí tak, aby bylo dosaženo optimální expozice.

Díky režimu „party“ dosáhnete dostatečného nasvícení objektu a okolí. Režim „krajina“ si zvolíte pro fotografování scén při ostření od 3 m režim „děti“ zase pro zachycení rychle se pohybujících ojektů. Díky nastavení „high key“ a „low-key“ si nastavujete nastavení jasu fotografie. V režimu „bulb“ zůstává záběrka otevřena po dobu držení spouště (max. 10 s), díky čemž můžete fotit noční scény nebo pohybové foto (tzv. malování světlem). Režim dvojexpozice umožňuje fotografovat 2 fotografie na jednu fotografii a vaše umělecké nadání tak nemá již limitů. Nakonec s režimem „makro“ pořídíte skvělé detaily nebo blízké objekty. Fotoaparát je vybaven akumulátorem Li-Ion k opakovanému nabíjení.


filmy pro instax foťáky

 

Instax mini filmy se prodávají zvlášť, jedna náplň obsahuje 10 filmů. Filmy disponují jedinečnou a specifickou barevností. Klasický bílý rámeček můžete vyměnit za barevné grafické variace, které jsou v nabídce, např. Comics, Airmail, Star, Rainbow, Candypop, atd. Nově se objevuje i černobílý film, který dodává fotografii jedinečnou atmosféru.


filmy pro instax foťáky   
Využití fotografií je pak na každého kreativitě a představivosti. Rámeček fotografie umožňuje napsat vzkaz či jakýkoliv text, kterým můžete udělat radost blízké osobě v podobě osobního přání, vizitky, jmenovky na vánoční dárky či si můžete vyrobit vlastní foto stěnu, která vám připomene zažité momentky.

Řada Instax Mini je obzvláště populární mezi teenagery a mladými dynamickými lidmi, protože umožňuje ihned zhotovit analogové fotografie. Ale svou jednoduchostí je ideální i pro starší generaci. S boomem digitálních fotoaparátů a chytrých telefonů rostla i obliba digitálních fotografií. Analogový způsob naproti tomu umožňuje vytvářet okamžitě reálné snímky, svojí převratnou koncepcí vyvolal nebývalý zájem a inspiroval mnoho lidí po celém světě.